לפעמים אני חושבת שאולי לאוצר נוח שיש לנו אוכלוסיה, שאני קוראת לה “זומבי”, שלא מבינה שום דבר בתחום הפיננסי, וכך אפשר לתמרן אותנו לכל נקודה שרוצים.

    פניה קירשנבאום 10.10.2020 (תוכן שיווקי)

(פניה קירשנבאום, יו”ר ועדת הכספים בדיון בכנסת בנושא חינוך פיננסי- עידוד החיסכון בקרב הציבור).

דיון שהתקיים בועדת הכספים של הכנסת בנושא עידוד החסכון בקרב הציבור הדגיש את חשיבות החינוך הפיננסי לציבור הישראלי ואת חוסר המודעות והידע החסר של הציבור בתחומים הללו.

עד כמה באמת אנחנו מבינים בתחום הפיננסי? כנראה שאכן מרבית הציבור הינו בעל ידע חלקי בלבד, דבר המשליך על ההתנהלות הכלכלית של כולנו.

נושא החסכון הפיננסי חשוב במיוחד, שכן מי מאיתנו לא רוצה להבטיח את עתידו הכלכלי ואת רווחת משפחתו ולדעת שיש לו כסף בצד למקרה הצורך, ולהוצאות צפויות ובעיקר בלתי צפויות.

איך עושים את זה נכון? מדריך מקוצר לחסכון פיננסי.

ניתן להריץ בדיקת כדאיות מסלולי חסכון ע”י בחירת הסטטוס המשפחתי שלך:

אני רווק

אני נשוי

אני נשוי+ ילדים

חסכון פיננסי 

אלטרנטיבה לחסכון בבנק

בשנים האחרונות חלו בשוק ההון שינויים ורפורמות המאפשרות לציבור מגוון פתרונות פיננסים של חסכון והשקעות אטרקטיביות ברמות סיכון שונות.

אם ניקח לדוגמא את תחום החסכונות הפיננסיים – בעבר לא היו כמעט אלטרנטיבות לחסכון המסורתי דרך הבנק. כיום חסכון פיננסי מהווה את אחד הפתרונות בתחום, המאפשר להנות מניהול בהתאמה אישית, בעלות משתלמת יותר של דמי ניהול וגם הטבות מס ייחודיות הגלומות בפוליסה.

בשנים האחרונות התפתח בישראל תחום פוליסות החיסכון באמצעות חברות הביטוח, המהווה אלטרנטיבה טובה למוצרי ההשקעה הנפוצים בבנק. פוליסת חיסכון פיננסי הינה תוכנית חיסכון והשקעה לכל מטרה המאפשרת לחוסך להשקיע כספים כהפקדה חד פעמית או חיסכון שוטף בכל סכום ובמגוון מסלולים המתאימים לכל אחד.

חשוב לדעת כי בתקופות בהן נמצאת הריבית של בנק ישראל בשפל גדול, החסכונות והפיקדונות שצברו לקוחות בבנק זוכים לריבית נמוכה, בדרך כלל באפיקי חסכונות שאינם צמודים למדד, במילים אחרות – אנחנו פשוט מפסידים כסף.

רובנו חושבים שהבנקים הם הכתובת היחידה לחיסכון, אך בימים שבהם הריביות נמוכות והרווח מהפק”מ אפסי – מסתבר שקיימות אפשרויות נוספות בתנאים אטרקטיביים במיוחד המוצעות ע”י חברות הביטוח הגדולות בישראל, שפיתחו פוליסות חיסכון בעלות יתרונות רבים עבור מי שרוצים לחסוך באופן קבוע.

יתרונות

יתרונה הגדול של תוכנית החיסכון הפיננסי נעוץ בכך שהיא מאפשרת לחוסך לבחור בדרך ניהול החיסכון המועדפת עליו, ולהתאים את ההשקעה שלו לטווח ארוך, וזאת באמצעות מגוון מסלולי השקעה ייחודיים עבורו.

חסכון פיננסי אפשרי במספר מסלולים, החל מהשקעה סולידית ועד להשקעה דינאמית, עם אפשרות לשלב בין השתיים. ניתן לבחור את רמת הסיכון המתאימה ואף לבצע שינויים בהתאם לצורך.

רוצה לקבל ליווי אישי של מומחה השקעות?

לחץ כאן

היתרון המרכזי של חסכון פיננסי הוא בכך שהכסף בחסכון זמין לשימוש ללא קנסות ותשלומים עבור משיכה. בנוסף, ניתן להפקיד בפוליסת החסכון הפקדה חד פעמית או לחלופין סכום חודשי קבוע. לא פחות חשוב- המס הינו על רווחים בלבד, בעת המשיכה.

ניתן להפקיד בפוליסת חיסכון הפקדה חד פעמית או סכום חודשי קבוע, בהתאם לצורך ולכסף הזמין של בעל הפוליסה.

חסכון פיננסי-  מה חשוב לדעת?

חיסכון פיננסי יכול לסייע לנו בניהול נכון של התקציב האישי והמשפחתי, תוך חשיבה והיערכות כלכלית להוצאות כלכליות עתידיות כמו חתונה, רכישת רכב, לימודים אקדמיים, לא כל שכן במצבים של הוצאות לא צפויות כדוגמת טיפול רפואי הכרחי או תיקונים נדרשים בבית או ברכב.

החיסכון הפיננסי מאפשר לנו לצבור כסף בצד ולעשות בו שימוש בעת הצורך וללא התחייבות – ניתן למשוך את הכסף בכל עת.

כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום לצורך התאמה אישית של פוליסת החסכון ובחירת מסלול ההשקעה הכי נכון עבורך ועבור משפחתך.

 ניתן להתחיל בדיקת פתרונות פיננסים ע”י בחירת סטטוס התעסוקה שלך:

אני שכיר/ה

אני עצמאי/ת

אני בין עבודות כרגע

 

 

חיסכון לפנסיה

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא לפעמים אני חושבת שאולי לאוצר נוח שיש לנו אוכלוסיה, שאני קוראת לה “זומבי”, שלא מבינה שום דבר בתחום הפיננסי, וכך אפשר לתמרן אותנו לכל נקודה שרוצים.?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא לפעמים אני חושבת שאולי לאוצר נוח שיש לנו אוכלוסיה, שאני קוראת לה “זומבי”, שלא מבינה שום דבר בתחום הפיננסי, וכך אפשר לתמרן אותנו לכל נקודה שרוצים.?

Skip to content