איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו:

אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים עבורם כספים. עקב חוסר ידיעה או חוסר הבנה או חוסר רצון להתעסק בנושאים כלכליים לא הרבה יודעים להיכן מופרשים אותם כספים, מי מנהל את אותן קרנות וכמה כסף יש בהן שמגיע לבעל הקופה. היום ניתן לבצע איתור קופות גמל בפשטות וביעילות ולאתר כספים אבודים- לא כדאי? בטח שכדאי!

למה כדאי לאתר קופות גמל כבר עכשיו?

ככל שתמהרו לבצע איתור קופות גמל אתם רק תרוויחו. הסיבה שהיא שכסף ששוכב בקרן או בקופה כלשהי ללא מעש , ללא השקעה וללא דרישה פשוט מאבד מהערך שלו ודמי הניהול של הקרן או הקופה ממשיכים לרדת קבוע ולכן אתם בעצם מפסידים. גם התשלום עבור הבדיקה עצמה לחברה המקצועית שתבחרו לא יהיה גבוה באופן יחסי לסכום שתגלו בקופות ששכחתן מקיומן. סיבה נוספת ולא פחות חשובה, אולי הסיבה הכי חשובה לבצע איתור קופות גמל היא העובדה שלאחר שאיתרתם את הכספים האבודים תוכלו לאחד אותם עם קופת הפנסיה הקיימת והעדכנית שלכם ולהגדיל, לפעמים באופן משמעותי את הסכום של החיסכון החודשי שלכם.

בדיקת קופות גמל – איך קורה שכספים נעלמים?

מאוד קשה לעקוב אחר נתונים פיננסיים בעיקר כשעוברים עבודה או כשמחליפים חברות ביטוח. כמו כן רוב האנשים לא מתכננים בצורה נכונה ויעילה את ההתנהלות הפיננסית שלהם ולכן נוצר מצב בו יש להם כספים שהם שכחו מקיומם או שלא ידעו על קיומם. את אותם כספים חשוב מאוד לאתר שכן מדובר בכספים שלכם ואף חברה לא תבוא מיוזמתה ותעדכן אתכם שיש לה כסף ששוכב אצלה על שמכם ורק מחכה לכם שתבואו לקחת אותו.

איך מאתרים קופות גמל?

ניתן לבצע איתור קופות גמל באופן עצמאי וניתן להעזר בשירותיה של חברה מקצועית. כך או כך מדובר בתהליך מהיר ופשוט יחסית שלא דורש הבנה בתחום הפיננסי.

בשלב הראשון ניתן להיכנס לאתר הראשי של משרד האוצר שמציע מערכת חיפוש בשם ‘איתור כספים אבודים’. ברגע שתקלידו במערכת החיפוש את הפרטים שלכם תוכלו לקבל מידע אודות כל הקופות וכל הקרנות הרשומות על שמכם. תוכלו לבצע גם חיפוש על שם קרובי המשפחה שלכם.

בשלב השני ניתן להכניס את הפרטי לתוך המסלקה הפיננסית שמעבירה את הנתונים שהגשתם לכל גופי הביטוח קופות הגמל וקרנות הפנסיה בכדי לבדוק אם יש אצלם קרנות וקופות על שמכם. לאחר שיש לכם את כל המידע הזה יש לבדוק איזו קופה ואיזו קרן פעילות ולבדוק ולוודא את הפרטים של אלה הלא פעילות וכמובן לאחד ביניהם בכדי שהכספים יצטברו לכם בחשבון אחד בסכום חודשי גבוה יותר.

 

איתור קופות גמל

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו?

Skip to content