החזרי מס: מיליארדים מחכים בקופת המדינה ללא דורש, מה הדרך הכי הטובה לקבל החזר כספי מהמדינה?

החזרי מס: מיליארדים מחכים בקופת המדינה ללא דורש, מה הדרך הכי הטובה לקבל החזר כספי מהמדינה? כחלק ממאמצי ההסברה של הרשות היא מספקת מידע רב וסיוע בנושא זה גם בסניפים וגם ברשת ועדיין, חלק ניכר מהציבור אינו מודע לאפשרות שמגיע לו החזר מס, בשעה שמיליארדים רבים בקופת המדינה עדיין ממתינים לדורש. הגיע הזמן לקבל את הכסף המגיע לנו!

מגיע לך החזר

החוק קובע מספר תנאים המזכים בהחזר מס לשכירים במשק. אם למשל במהלך שש השנים האחרונות היו שינויים במסגרת התעסוקתית שלך, אם השכר לא היה קבוע ורצוף לאורך כל החודשים של שש השנים האחרונות, אם היו תקופות בהן לא עבדת או שהמשכורת הייתה נמוכה מהרגיל – סבירות גבוהה שמגיע לך החזר מס מהמדינה. ככלל, ככל שמרוויחים יותר, כך ישנו סיכוי גבוה יותר לקבלת החזר מס. בשביל לקבל החזר מס, יש להגיש דו”ח אישי למס הכנסה עבור שנת המס הנוכחית. כמו כן, ניתן להגיש החזר מס רטרואקטיבית עבור שבע השנים האחרונות.​ הדרך הטובה ביותר להבין אם גם לך מגיע החזר מס היא לבצע בדיקת זכאות באמצעות מומחים פיננסיים לתחום החזרי המס.

ניתן להתחיל בדיקת זכאות להחזר מס על ידי בחירת סטטוס העסקה שלך:

עבדתי בעבודה קבועה בשנים האחרונות

החלפתי מקום עבודה

עבדתי בחו”ל

יצאתי לחופשה ללא תשלום מהעבודה

אני חייל משוחרר

 

החזר מס

החזרי מס יכולים לנבוע מסיבות מגוונות, הן לעובדים שכירים והן לעצמאיים. מס הכנסה לעיתים גובה כספים אשר ניתן לקבלם בחזרה אבל חשוב לדעת כי מס הכנסה אינו פועל באופן אקטיבי על מנת להחזיר את הכספים אלא שיש להגיש בקשה להחזר על מנת לקבל בחזרה את הכסף המגיע לך. במידה ומתברר שמגיע לך החזר מס – רשויות המס יחזירו אותו ישירות לחשבן הבנק שלך ואף ישלמו ריבית על סכומים אלו.

להחזר מס זכאי כל אדם ששילם סכום עודף למס הכנסה במהלך השנה. סכום המס נבדק בסוף שנת המס ואז נבחן סך כל המס ששילם האדם בפועל לעומת המס שהאדם היה צריך לשלם.

רוצה לדעת אם גם אתה זכאי להחזר מס?

לחץ כאן

החזרי המס נובעים בעיקר מכך שברמה החודשית, ניכוי המס במקור על ידי המעביד לא תאם את ההכנסה השנתית של העובד. חוסר התאמה זה נובע אצל עובדים שכירים בעיקר בשל אי רציפות בעבודה או בשל אי הצהרה או טעויות בסעיפי הניכוי והפטור השונים להם זכאי העובד.

מקרים נוספים בהם מגיע לשכיר החזר מס עשויים להיות: עבודה חלקית במהלך השנה (עקב אבטלה, חופשה ללא תשלום וכו’), החלפת מקום עבודה או מעביד במהלך השנה, ללא ביצוע תיאום מס, עבודה בחו”ל במקביל לעבודה בישראל במהלך השנה, בעיות רפואיות של העובד או בני משפחתו, חיילים משוחררים במשך שנתיים מיום סיום שירות החובה שלהם, הפקדות לקרן פנסיה, קופת גמל, בטוח חיים באופן עצמאי, בגין משכורת ללא סוציאליות ועוד.

חשוב לדעת!

  • בקשת החזר מס אפשרית עד 6 שנים מתום שנת המס לגביה הוגש דו”ח על הכנסות.
  • לבקשת החזר מס יש לצרף את המסמכים הבאים: טפסי 106, אישורים מהמוסד לביטוח לאומי בגין גמלאות מחליפי שכר (כגון :קצבת אבטלה, דמי לידה וכו’), אישורים לגבי מקום מגורים, טפסי 161 בגין פיצויים, אישורים רפואיים, הניכויים והזיכויים האישיים הנדרשים (כגון אישורים על ביטוח חיים או קופות גמל שלא שולמו במסגרת עבודה כשכיר), קבלות מקוריות על תרומות וכו’. יש לצרף לדו”ח גם את נתוני בן/בת הזוג מאחר ובדיקת הזכאות להחזר מס מתבצעת על הכנסת שני בני הזוג.
  • החוק קובע כי החזר מס יבוצע תוך 90 יום או עד 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס אשר לגביה הוגש הדו”ח, לפי התאריך המאוחר שבהם. לעיתים בדיקת הדו”ח מתעכבת אף מעבר לכך אולם חשוב להזכיר כי מס הכנסה משלם ריבית בשיעור של 4% והצמדה על החזרי המס עד למועד ההחזר בפועל.
  • החזר המס מתבצע ישירות לחשבון הבנק של מגיש הדו”ח. פרטי חשבון הבנק נמסרים ביחד עם הדו”ח ולכן מומלץ לוודא כי הפרטים המופיעים בדו”ח הינם פרטים נכונים ומדויקים.

לביצוע בדיקת זכאות להחזר מס יש לבחור את סטטוס העסקה שלך:

אני שכיר/ה

אני עצמאי/ת

אני בין עבודות כרגע

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא החזרי מס: מיליארדים מחכים בקופת המדינה ללא דורש, מה הדרך הכי הטובה לקבל החזר כספי מהמדינה??

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא החזרי מס: מיליארדים מחכים בקופת המדינה ללא דורש, מה הדרך הכי הטובה לקבל החזר כספי מהמדינה??

Skip to content