הר הכסף איתור כספים

מה זה הר הכסף של משרד האוצר?

הר הכסף הוא השם שניתן להר הכסף של משרד האוצר. זהו כינוי לכמות הכסף הגדולה שצברה סין במהלך השנים כתוצאה מעודפי הסחר ומיתרות המט”ח שלה.
הר הכסף של משרד האוצר הוא לא רק ערימת מזומנים ענקית, הוא כולל גם נכסים נוספים כמו קרקעות, מבנים ומניות בחברות. הר הכסף של משרד האוצר צמח בקצב ממוצע של 10% בשנה מאז 2000 והגיע ל-3 טריליון דולר ב-2017.
הר כסף הוא הצטברות של עתודות מזומנים. למשרד האוצר יש הר כסף כי הם השקיעו בהרבה אג”ח, שהן בעצם הלוואות לממשלה עם ריבית.
משרד האוצר הוא אחד המחזיקים הגדולים ביותר בחוב הלאומי של סין. ההערכה היא שהיא מחזיקה יותר מ-6 טריליון ¥ (900 מיליארד דולר) בנכסים מקומיים וזרים. יש לה גם יותר מ-2 טריליון ¥ (300 מיליארד דולר) ברזרבות ו-1 טריליון ¥ (150 מיליארד דולר) בנכסים אחרים, לתיק כולל בשווי של כ- 8 טריליון ¥ (1.2 טריליון דולר).

מערכת הר הכסף איתור כספים הינה מערכת פיננסית שנוצרה על ידי משרד האוצר על מנת לאפשר לכל אדם לאתר את הכספים שלו. בעצם מדובר במנוע חיפוש אשר מאפשר לכם לאתר חסכונות פנסיונים, פוליסות לביטוח חיים וחשבונות בנק על שמו של אדם מסויים.

המערכת הזו נוצרה מתוך צורך אמיתי של האזרחים. בסופו של דבר כל אדם צובר במהלך החיים שלו כספים שונים, ולא תמיד אנשים יודעים היכן בדיוק נמצא כל הכסף שלהם. זו יכולה להיות קופת גמל אשר נפתחה בצעירותו של האדם ובינתיים נצברו בה לא מעט כספים שצברו ריבית והוא כלל לא זוכר על קיומה או חשבון בנק שפתח בעבר ויש בו עדיין כספים שהוא לא יודע עליהם.

זה אולי ישמע לכם מוזר – אבל יש אלפי חשבונות בנק כאלו והרבה מאוד כספים אבודים שהבעלים שלהם לא יודעים כלל על קיומם.

איך עובד הר הכסף?

אתר הר הכסף של משרד האוצר הוא אתר אינטרנט אשר הוקם על ידי משרד האוצר ומאפשר לאתר את כל הכספים הללו. כאשר אתם מבצעים בדיקה באתר הר הכסף כל מה שאתם צריכים לידכם זה את תעודת הזהות שלכם ולאחר מילוי הפרטים וביצוע מענה על כמה שאלות הזדהות תוכלו לקבל את כל המידע שלכם.

למה הבנקים או חברות הביטוח לא מיידעות את בעלי הכספים?

הסיבה לכך היא שאם המממנים ידעו על הסיכונים, הם לא היו מלווים כסף לחברות הללו.
התשובה לשאלה זו אינה פשוטה, אך ישנן מספר סיבות שצוינו. הראשון הוא חוסר השקיפות מצד אנשי הכספים. ייתכן שהם לא ירצו לחשוף את המידע הפיננסי שלהם מסיבות תחרותיות. סיבה נוספת היא שהבנקים לא רוצים לחשוף כמה הם גובים עבור הלוואות כספים כי זה יקשה עליהם לנהל משא ומתן עם בנקים אחרים.
חברות בענף הבנקאות בדרך כלל אינן חושפות את המידע הפיננסי שלהן עם אנשי כספים כעניין של מדיניות, אבל יש כמה חריגים. לדוגמה, אם בנק זקוק למימון מבנק אחר, הוא עשוי לספק פרטים נוספים על מצבו הפיננסי על מנת להבטיח את ההלוואה.
הר הכסף הוא מטפורה למערכת הפיננסית. זה מקום בו שוכנים כל הכסף והעושר בעולם. המחבר רוצה להבהיר שיש חלוקה לא שוויונית של עושר בעולם וכיצד ניתן לשנותו.
המחבר רוצה להבהיר שיש חלוקה לא שוויונית של עושר בעולם וכיצד ניתן לשנותו.
המטאפורה של הר הכסף, שהוצגה בשלב מוקדם, יוצרת תחושת דחיפות למה שיקרה אם שום דבר לא ישתנה. המחבר גם משתמש בדימויים רבי עוצמה כמו “הילדים הרעבים שהולכים לישון כל לילה עם בטן ריקה” כדי להראות עד כמה הדברים קשים עבור אנשים רבים ברחבי העולם.

בעיקרון הבנקים וחברות הביטוח מחוייבים לשלוח דוחות ועדכונים אך בפועל לעיתים הכתובת לא מעודכנת והמכתבים לא מגיעים אל היעד שלהם כך שבעלי הכספים כלל לא יודעים על קיומם. לא מעט פעמים לאחר שאדם נפטר הקרובים שלו מגלים בזכות הר הכסף איתור קופות גמל על חשבונות בנק שהיו על שמו או פוליסות ביטוח חיים שאיש לא ידע עליהן.

המשמעות של אתר הר הכסף לשוק הפיננסי היא עצומה והוא מקל מאוד על איתור כספים אבודים, ולכן לכל אדם כדאי להיכנס אל האתר מידי פעם ולבדוק את כל המידע שיש על שמו.

:מתעננים גם ב
משרד האוצר חשבונות אבודים

השוואת פנסיה

השוואת קרנות

 

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא הר הכסף איתור כספים?

כתבות מומלצות

כספי פנסיה אבודים

למה משמשים כספי פנסיה? כספי פנסיה הם סוג של חשבון חיסכון . זה משמש בדרך כלל כאשר אדם עובד עבור אותה חברה במשך שנים רבות

דמי ניהול קרן השתלמות השוואה

לבצע עבור דמי ניהול קרן השתלמות השוואה זהו דבר חשוב מאוד, ולכל אדם כדאי לבצע זאת לפחות פעם בשנה. לא מעט אנשים מפקידים כספים אל

הר הכסף איתור כספים

מה זה הר הכסף של משרד האוצר? הר הכסף הוא השם שניתן להר הכסף של משרד האוצר. זהו כינוי לכמות הכסף הגדולה שצברה סין במהלך

ליצור אתכם קשר בנושא הר הכסף איתור כספים?

Skip to content