מה זה ביטוח ריסק ?

ביטוח חיים אמנם ביטוח שאנחנו דואגים לבצע אבל הוא לא על מנת לבטח את עצמנו אלא את היקרים והקרובים לנו במקרה שיקרה לנו משהו ולא נוכל להמשיך לפרנס אותם ולדאוג להם, או אחרי לכתנו שיוכלו להמשיך להסתדר. ישנם כמה פוליסות ביטוח נפוצות של ביטוח חיים וחשוב לבדוק היטב איזו מתאימה לכם לפני שממהרים לבטח את עצמכם.

הכיסוי הפופולארי ביותר- ביטוח ריסק:

ביטוח ריסק הוא פוליסת ביטוח החיים הפופולארית ביותר, שכן הוא מבטיח פיצוי כספי למוטבים של המבטח עצמו, בעל הפוליסה. השם ‘ריסק’ כלומר סיכון- הוא בעצם שאם הוא יפגע/יחלה בצורה שלא יוכל להמשיך לתפקד או ילך לעולמו לאחר סיום תקופת הביטוח- הוא לא יקבל את הכסף של החיסכון בביטוח. וזה כאמור, לקיחת סיכון. עם זאת, עדיין מדובר בפוליסה הנפוצה ביותר שרוב המבוטחים מעדיפים. 

ישנו ביטוח ריסק בביטוח חיים, ביטוח ריסק בביטוח לגילוי מחלות קשות וביטוח ריסק בביטוח אובדן כושר עבודה. 

ביטוח ריסק בביטוח חיים- במידה והמבוטח הלך לעולמו טרם עת בעודו מבוטח, המוטבים בפוליסה יקבלו סכום חד פעמי שיקבע לפי גובה הכיסוי שנקבע בפוליסה. במידה והמבוטח הלך לעולמו לאחר תום תקופת הביטוח- לא יקבלו המוטבים סכום כספי כללי. המחיר של ביטוח זה משתנה בכל שנה לפי גיל המבוטח שגם הוא מן הסתם משתנה כל שנה או אחת למספר שנים בהתאם לתנאי הפוליסה. בעת רכישת הפוליסה נקבע הגיל בו נגמר הביטוח וכאשר מגיע המבוטח לגיל זה הביטוח מסתיים, הביטוח גם הוא ולא יינתן פיצוי לבני המשפחה במקרה של מות המבוטח.

ביטוח ריסק בביטוח לגילוי מחלות קשות- כל חברת ביטוח מאפשרת לבטח את עצמכם מפני מחלות קשות לפי רשימה (המשתנה בין חברת ביטוח אחת לשנייה) על ידי מתן סכום חד פעמי במידה והמבוטח התגלה כחולה באחת ממחלות אלה. גובה הסכום שיינתן נקבע בעת חתימת הפוליסה, וגם במקרה זה במידה וגילוי המחלה קורה לאחר תום הביטוח, לא יינתן כל פיצוי שהוא.

ביטוח ריסק בביטוח אובדן כושר עבודה – מדובר בסוג הביטוח הנפוץ ביותר שכן הוא מגן על המוטבים במקרה שבו המבוטח אינו יכול להמשיך לעבוד ולפרנס את משפחתו כמו בעבר.

ביטוח ריסק אינו כולל את המרכיב של החיסכון והסכום ישולם למבוטח רק במקרה של מוות בטרם עת או מחלה/פגיעה בזמן שהוא מבוטח. ניתן לשלב את ביטוח ריסק עם ביטוחי חיים נוספים שכן כוללים את מרכיב החיסכון וכך להבטיח למבוטח פיצוי חד פעמי במידת הצורך וגם תשלום חודשי קבוע למבוטח או למוטבים שלו. חשוב מאוד להתייעץ עם חברת הביטוח בכדי להחליט אילו מרכיבים של ביטוח מכניסים לתוך ביטוח ריסק ועם אילו ביטוחים נוספים משלבים אותו.

 

ביטוח ריסק

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח ריסק ??

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח ריסק ??

Skip to content