מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו?

ביטוח משלים

כל אזרח במדינה מבוטח דרך חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כמעט כל אזרח במדינה שייך לקופת חולים כלשהי ומבוטח דרכה וליותר ממחצית מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות פרטי. חלק מהמבוטחים בקופות החולים לא מסתפקים בביטוח הבריאות הרגיל והבסיסי שקופת החולים מאפשרת להם ומוסיפים על ביטוח זה ביטוח משלים.

מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מחייב שכל אזרח במדינה יהי מבוטח מבחינה בריאותית באופן בסיסי. בנוסף, החוק מאפשר שב”ן- ראשי תיבות לשירותי בריאותם נוספים. כלומר, ניתן לקופות החולים השונות להציע לחברים בהן שירותי בריאות נוספים שאינם קבועים בחוק בריאות ממלכתי ולגבות עבורם דמי חבר או תוספת תשלום רבעונית. לתוספות אלה אשר מגיעות לאותם חברים בקופה ומשולמות ישירות על ידיהם לקופה קוראים ביטוח משלים.

קופות החולים מציעות ביטוח משלים:

ביטוח בריאות ממלכתי כללי לא מכסה מספיק על פי חוק ולכן קופות החולים משמשות בסוג של סניף של משרד הבריאות רק שהן יכולות להציע למצטרפים אליהן או לחברים בהן תוספת תשלום עבר ביטוח משלים- טיפולים משלימים לטיפולים הכלליים שהם מקבלים דרך ביטוח הבריאות הממלכתי.

עד לפני כמה שנים קופת החולים ‘כללית’ היתה קופת החולים הגדולה ביותר והיא זו שקבעה את סל השירותים של הביטוח המשלים ולפיה יישרו קו שאר קופות החולים. אותו סל השירותים הוא מה שאנחנו מכירים כ’סל הבריאות’ אשר ישנה ועדה מיוחדת של המדינה שמעדכנת אותו בכל כמה זמן- אילו תרופות תהיינה מסובסדות, אילו טיפולים ניתוחים וכדומה. סל הבריאות אינו כולל ביטוח סיעודי והשירותים הפסיכיאטריים נשארו תחת טיפולה הישיר של משרד הבריאות ולא תחת  ניהולן של קופות החולים. את התשלומים הקבועים על פי חוק משלמים אזרחי המדינה למוסד הביטוח הלאומי, כאשר את החברות בקופת החולים ואת התשלום עבור הביטוח המשלים מבצעים ישירות לקופת החולים, ואם אתם בוחרים לבטח את עצמכם בביטוח פרטי אותו תשלום מבוצע ישירות לחברת הביטוח או לסוכן הביטוח.

ביטוח משלים של קופות החולים מספק שירותים אשר אינם מסופקים דרך מערכת הבריאות הציבורית ומותנים בגיל המטופל ובמצבו הבריאותי. הם מקלים על המבוטח מבחינת המתנה לטיפולים, סבסוד טיפולים והחזרים של אבחונים וטיפולים אצל רופאים פרטיים. רבים מחברי קופות החולים השונות מבטחים את עצמם בביטוח משלים דרך קופת החולים ונהנים מטיפול שיניים ואורתודנטיה מוזלים, טיפולים אלטרנטיביים ברפואה משלימה ועוד.

לביטוח הפרטי לעיתים קוראים ביטוח משלים- שכן מי שבוחר לבטח את עצמו באופן פרטי עושה זאת בכדי להשלים את כל הטיפולים שאינו מקבל דרך הביטוח הכללי הציבורי והביטוח של קופת החולים ובכד לייצר לעצמו מעטפת בריאותית שלמה ומגנה.

 

ביטוח משלים

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו??

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו??

Skip to content