ביטוח בריאות פרטי : 4 דברים שחשוב לדעת!

כולם אומרים “העיקר הבריאות”, אבל כשזה מגיע לביטוח בריאות – יש מי שמאמין שלו זה לא יקרה, ואינו מודע לאפשרויות הקיימות עבורו בביטוח הבריאות.

חשוב לדעת כי בישראל כיום קיימות שלוש אפשרויות בתחום ביטוחי הבריאות:

  • ביטוח בריאות ממלכתי ע”י המדינה עם כיסוי אחיד לכל התושבים באמצעות סל הבריאות.
  • שירותי בריאות נוספים (שב”ן) ע”י קופות החולים המספקים כיסוי לשירותים נוספים שלא נכללים בסל הבריאות.
  • פוליסות ביטוח פרטיות ע”י חברות הביטוח (בנוסף או במקום השב”ן).

לפי נתונים שהעבירה רשות שוק ההון והביטוח נראה כי לפחות כמחצית מהציבור הישראלי אינו מסתפק בביטוחי הבריאות של המדינה וקופות החולים, אלא מבוטח גם בביטוח רפואי פרטי באמצעות חברות הביטוח.

עבור מי שדואג לבריאותו ומתכנן רכישת ביטוח בריאות פרטי במחשבה על הטווח הארוך – חשוב לדעת:

1. בודקים לעומק- חושבים על רכישת ביטוח בריאות פרטי? חשוב שתבדקו היטב את מספר, סוג וטיב הקשרים שיש לחברת הביטוח שלכם עם רופאים, מנתחים ומרכזי בריאות בהם תקבלו את השירותים הרפואיים. הידעתם? ככל שחברת הביטוח דרכה רכשתם את ביטוח הבריאות ותיקה יותר – כך יש לה ניסיון רב יותר בתחומה והיא מפתחת קשרים קרובים יותר עם נותני השירות, קשרים שיסייעו לכם בהמשך כשתצטרכו לקבל את השירות.

ניתן להתחיל בבדיקת ביטוחי בריאות באמצעות בחירת האפשרות:

יש לי ביטוח פרטי
יש לי ביטוח של קופ”ח
יש לי גם וגם
אין לי ביטוח

 

2. כיסויים חובה- נכון שכל אחד רוכש ביטוח לפי יכולתו הכלכלית ולפי הצרכים האינדיבידואליים שלו, אבל עדיין – ישנם כמה דברים בסיסיים שחייבים להיות בכל פוליסת ביטוח בריאות פרטית, למשל: תרופות שאינן בסל התרופות או כיסוי עבור השתלות. כדאי לוודא שאכן קיבלתם את כל אותם הכיסויים עליהם אי אפשר לוותר בפוליסת הביטוח שלכם.

לבדיקת הכיסוי הביטוחי שלך לחץ כאן

3. גיל המבוטח- רבים אינם יודעים כי עלות הפרמיה בביטוח הבריאות הפרטי משתנה בהתאם לקבוצת הגיל, המין, המצב הבריאותי ואורח החיים של המבוטח. מומלץ לשים לב לנושא הגיל. בעבר, הגיל המקסימאלי לסיום הפוליסה היה 64 שנים. כיום הגיל המקסימלי משתנה מחברת ביטוח אחת לאחרת וישנן חברות שבהן הגיל המקסימאלי הוא אפילו 70. חשוב לבחון את הפוליסות השונות בהתאם לגילך ולצורך שלך. כמו כן, ישנו גיל מקסימאלי לכניסה לפוליסה, המוגבל בגילאים המבוגרים. לכן מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח בריאות פרטי דווקא בגיל צעיר, כשהבריאות שלכם עדיין תקינה אך הגיל מאפשר לכם לרכוש כיסוי ביטוחי לשנים הבאות.

לבדיקת גיל כניסה לביטוח בריאות בחר את האפשרות המתאימה:

30 ומטה

30-50

50 ומעלה

 

4. מצב רפואי- כדי להימנע ממצב שבו חברת הביטוח תתנער מאחריותה כשיהיה צורך להפעיל את הפוליסה, מומלץ לציין בהרחבה את כל המחלות שהמבוטח סובל מהן בעת החתימה על הפוליסה, בזמן התשלום עבור הביטוח. בשוק הביטוח בישראל מוצעות כיום מגוון פוליסות שונות ע”י חברות הביטוח, החל מפוליסות המשלמות למבוטח תגמולים של שלוש שנים ועד לכאלו המשלמות תגמולים ללא הגבלת זמן.  חשוב להעביר את כל המידע הרלוונטי במועד רכישת הפוליסה על מנת להבטיח שהנך מכוסה.

ביטוח בריאות פרטי- שלא תגידו “לא ידענו”.

לבדיקת כדאיות ביטוח בריאות בחר את האפשרות המתאימה:

רוצה להתחיל בדיקה

רוצה לשמוע עוד

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא ביטוח בריאות פרטי : 4 דברים שחשוב לדעת!?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא ביטוח בריאות פרטי : 4 דברים שחשוב לדעת!?

Skip to content