מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

כל אחד מאזרחי מדינת ישראל מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי ומעל גיל שמונה עשרה מחויב לשלם את תשלום הבריאות למוסד לביטוח לאומי. בנוסף לביטוח זה כל אחד מאזרחי המדינה המבוטחים על ידי ביטוח הבריאות הממלכתי חייב לבחור קופת חולים להשתייך אליה ולהיות חבר בה. עם זאת, ביטוח משלים המוצע על ידי קופת החולים הוא אינו חובה וניתן לקבל את השירותים הבסיסיים מקופת החולים ללא תוספת של ביטוח משלים.

אם יש ביטוח בריאות של קופת חולים למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

נשאלת פה שאלה חשובה שמעלה כמה מחשבות- מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים? הרי על פניו קופת החולים מאפשר לנות לקבל לא מעט שירותים בעלות מינימלית או מסובסדת- אבחונים ויעוצים אצל רופאים מומחים לפי רשימה של הקופה עם החזר כספי , הנחה ברכישת תרופות קבועות, שירותי מעבדה, פינוי למיון ואשפוז בבית החולים, קבלת ציוד רפואי ואביזרים תומכי שיקום ועוד. התשלומים עבור ביטוח הבריאות הממלכתי מחושבים לפי גובה ההכנסה החודשית של המבוטח ומשולמים לביטוח הלאומי יחד עם דמי ביטוח לאומי. התשלומים לקופות החולים נעשים ישירות לקופת החולים , אשר רשאיות לדרוש תוספת תשלום לא רק על הביטוח המשלים אלא גם על תרופות לפי מרשם, ביקורים אצל רופאים מומחים, אשפוז בבית חולים ועוד.

אז איפה ולמה נכנס הביטוח הפרטי? ומה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת החולים? הביטוח הפרטי הוא הביטוח המשלים לביטוח הבריאות הממלכתי ולביטוחים של קופות החולים. ביטוח פרטי מציע ומאפשר שירותי בריאות מעבר לשירותי הבריאות שקופת החולים מאפשרת ומציעה ביום יום, ביטוח פרטי נועד למקרים בהם לא ניתן להעזר בקופת החולים. אם לדוגמא יש צורך בניתוח דחוף בארץ או בחוץ לארץ, השתלה מיידית גם כן בארץ או לא בארץ, סבסוד גדול יותר של תרופות יקרות שלא נכנסו לסל הבריאות- כל אלה מוצעים לכן ברגע שאתם מבוטחים על ידי הביטוח הפרטי. ביטוח פרטי מאפשר לכם לעקוף את מערכת הבריאות הציבורית בכך שלא תצטרכו לחכות לתור הקרוב לניתוח בבית החולים הקרוב אלא תוכלו לבחור איפה לבצע את הניתוח מתי וגם את הרופא המנתח. כמו כן ביטוח פרטי מספק החזרים כספיים גבוהים יותר על ביקורים אצל רופאים מומחים, טיפולים מיוחדים שלא נדרשים ביום יום, תרופות שאינן כלולות בסל ואף פעולות כירורגיות לא מתוכננות. 

 

יותר מחמישים אחוז מאזרחי ישראל, ומדובר בנתון שעולה כל הזמן באופן מתמיד, הבינו שאינן יכולים להסתמך על ביטוח הבריאות של קופת החולים בלבד ואם וכאשר יהיה בכך צורך בעתיד עדיף להם לבטח את עצמם בביטוח בריאות פרטי.

ביטוח בריאות פרטי

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

Skip to content