משרד האוצר: “מעל 10 מיליארד ש”ח שייכים לכלל אזרחי ישראל ושוכבים ללא דורש” – איך מקבלים את הכסף?!

    גיל המאירי 7.6.2020 (תוכן שיווקי)

לפי ההערכות הכנסת וגורמים בשוק ההון והביטוח, מסתבר שכספים אבודים רבים של הציבור שוכבים להם בקופות גמל, בקרנות פנסיה ובחשבונות בנק רדומים ללא דרישה לקבלם. הכסף נזיל ומחכה לבעליו שלא מגיע. תופעת ה”כספים האבודים” מצמצמת את השליטה שלנו על החסכונות שלנו ויוצרת לנו הפסדים מיותרים שנוכל למנוע.

כדאי לבדוק: האם גם הכספים שלך ממתינים שם ואיך מקבלים את הכסף?

ניתן להתחיל בבדיקת איתור כספים אבודים באמצעות בחירת האפשרות:

אני שכיר/ה

אני עצמאי/ת

אני בין עבודות כרגע

 

איפה הכסף?

מהנתונים עולה כי ישנם עובדים רבים במשק שלא יודעים היכן כספי הפנסיה שלהם מופקדים או כמה כסף הם צברו בחסכונות.

אחת הסיבות ל”איבוד” כספים קשורה בהפסקה של הפקדה רציפה לקופת חיסכון לדוגמא, או במעבר בין מקומות עבודה כאשר נפתחת קופת חסכון חדשה לעובד ולא נשמר רצף מול הקופה הישנה. במקרים אלו קופת החסכון עשויה להפוך לקופה המוגדרת כ”קופה לא פעילה” ועם הזמן הכסף פשוט הולך לאיבוד ונשכח.

כנ”ל לגבי תקופות ממושכות ללא תעסוקה וללא הפקדות או במקרים של חסכונות ישנים שנפתחו לפני שנים או חשבונות בנק שהפסקנו לעבוד איתם אבל נשארו בהם יתרות.

מנתוני משרד האוצר עולה כי כספים אבודים יכולים להיות במספר מקורות:

  • חסכונות פנסיונים לא פעילים – כספים שהפקדתם בעבר (כשכירים או כעצמאים) בקרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחי חיים או קופות גמל.
  • חשבונות וחסכונות לא פעילים בבנק – חשבונות עו”ש או פיקדון לא פעיל, במטבע ישראלי או במט”ח, שפתחתם בבנק שאינו הבנק הרגיל שלכם או חסכונות שחסכתם ושכחתם מקיומם. אלו חשבונות, שעברו 10 חודשים מהיום שנתקבלה ההוראה האחרונה מבעליו. פיקדונות לא פעילים כוללים גם חשבון עו”ש שחלפו 10 חודשים מהיום שבו נתקבלה ההוראה האחרונה מבעליו.
  • ביטוחים – פוליסות שאינן בתוקף, מוצרי ביטוח המשמשים כחיסכון פנסיוני (לדוגמה ביטוח החיים שנלווה ל”ביטוח מנהלים”), ביטוחים שנערכו לתקופה של עד שלושה חודשים וביטוחים שרכשתם בעבר וכיום אינם מתאימים לצרכיכם.​
  • כספי ירושה מקרובי משפחה שנפטרו – חשבונות בנק, חסכונות, חסכונות פנסיוניים או ביטוחי חיים שהיו על שם הקרוב שנפטר.

משרד האוצר יוצא בקריאות לציבור לבצע בדיקה ולהשיב את הכספים האבודים שלו – על פי הערכת המשרד ישנם עדיין מעל 10 מיליארד ש”ח שמחכים שיגלו אותם, אך הכספים האבודים עדיין ממתינים לבעליהם.

רוצה לבדוק האם גם לך מחכה כסף אבוד?

אני רוצה להתחיל בדיקה

אני רוצה לקבל פרטים

 

איתור כספים אבודים

הגיע הזמן לעשות סדר, לבצע בדיקה יסודית בחשבונות שלנו ולהשיב את הכספים האבודים.

עושים סדר

קבלו החלטה לעשות סדר בכספים שלכם והתמידו בה! ​זכרו לבדוק את מצב הכספים האבודים גם עבור בני משפחה שאינם מודעים לנושא, מבוגרים ו/או כספי ירושה או חסכון של קרובים שנפטרו.

בדיקה עצמאית

ניתן להיעזר ב”הר הכסף”, מנוע איתור של משרד האוצר ובנק ישראל לכספים אבודים. המנוע מאפשר לציבור לבצע באמצעותו בדיקה פשוטה ללא עלות ולגלות האם גם לכם יש כסף בחשבון ללא פעילות (חשבון שלא הייתה בו תנועה בשנה האחרונה) והיכן הוא נמצא.

ניתן להתחיל בבדיקת “הר הכסף” באמצעות בחירת האפשרות:

אני שכיר/ה

אני עצמאי/ת

אני בין עבודות כרגע

 

בדיקה מקצועית

במידה ואין לכם את הזמן, היכולת או הידע הנדרש – אפשר בהחלט לפנות לביצוע בדיקה יסודית באמצעות איש מקצוע מומחה באיתור כספים אבודים.

מה עושים עם הכסף

מצאתם כספים אבודים? בהחלט ניתן לשקול למשוך את הכסף שהצטבר בחשבונכם.

יחד עם זאת, ולפני שמושכים את הכספים שנמצאו חשוב לבדוק מספר פרמטרים: מה נדרש על מנת לבצע את המשיכה? האם בעקבות המשיכה תאבדו תנאים מיוחדים או שתחויבו בקנס על המשיכה? מה הכי משתלם לכם לעשות? האם להמשיך “לעקוב” אחרי הכסף, להתמקח על דמי הניהול, לרכז את החסכונות בגוף אחד, או למשוך את הכספים?.

חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הפיננסי ולבחון מה הכי משתלם עבורכם.

רוצה לשמוע פרטים לגבי בדיקה מקצועית וניהול חכם של הכסף שלך?

לחץ כאן

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא משרד האוצר: “מעל 10 מיליארד ש”ח שייכים לכלל אזרחי ישראל ושוכבים ללא דורש” – איך מקבלים את הכסף?!?

כתבות מומלצות

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ בטח יצא לכם פה ושם להיתקל בראשי התיבות שב”ן. אלו הם שירותי בריאות נוספים אותן מספקות קופות החולים השונות. סביר להניח

ליצור אתכם קשר בנושא משרד האוצר: “מעל 10 מיליארד ש”ח שייכים לכלל אזרחי ישראל ושוכבים ללא דורש” – איך מקבלים את הכסף?!?