חסכונות של כ-4.9 מיליארד ₪ בקופות הגמל לילדים!

תכנית חיסכון לילדים מהווה כיום זכות של כל ילד בישראל, זכות המאפשרת לו להתחיל את חייו הבוגרים עם סכום כסף התחלתי שייפתח בפניו הזדמנויות חדשות.הנתונים מראים כי נכון לסוף שנת 2018 נוהלו בשוק קופות הגמל בישראל חסכונות לילדים בהיקף מצטבר של כ-4.9 מיליארד שקל.

קופת גמל להשקעה יכולה לשמש כאפיק חסכון משתלם במיוחד לילדים, שתאפשר להם בבוא העת למשוך את כספי החסכון לטובת המעבר לחיים עצמאיים, לימודים אקדמיים, רכישת רכב, שכירת דירה וכן הלאה.

קופת הגמל להשקעה הינה מוצר חיסכון חדש יחסית, שהושק על-ידי משרד האוצר, ונועד לעודד את החיסכון עבור ילדנו לטווח הארוך והבינוני. קופת הגמל בעלת יתרונות משמעותיים לחוסך ומאפשרת הן נזילות של כספי החסכון והן אפשרות לחסכון ארוך טווח ואף העברת כספי החסכון להגדלת הקצבה בגיל פנסיה.

המדינה החליטה: חסכון לכל ילד.

בינואר 2017 השיקה המדינה תוכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים, שבמסגרתה מופקדים מדי חודש 50 שקל לילד עד הגיעו לגיל 18, בנוסף לקצבת הילדים המשולמת עבורו. כספים אלה מועברים לחיסכון על שמו של הילד שרשאים להוסיף לחיסכון של הילד 50 ש”ח נוספים ובכך להכפיל את סכום החיסכון ל-100 שקל בחודש.

ניתן להתחיל בדיקת התאמה לקופת גמל לילדים על ידי בחירת קבוצת הגיל שלך:

20-30

31-39

40-50

51 ומעלה

 

איפה להשקיע?

שתי אפשרויות חסכון עומדות לרשות ההורים: חסכון בקופת גמל או חסכון בבנק. רבים מההורים לא בטוחים איזו אפשרות עדיפה על פני השנייה.

מנתונים שפרסם בעבר שר האוצר משה כחלון נראה כי הציבור מעדיף את קופות הגמל. לדבריו, כשני שליש מההורים שפתחו תכניות חסכון לילדים בחרו במסלול השקעה בקופת גמל. סביר כי אחת הסיבות העיקריות לכך קשורה בעובדה שניתן לחסוך בפיקדונות בבנקים ואז הסיכון אמנם נמוך – אך גם התשואה צפויה להיות נמוכה. לחלופין, קופת גמל להשקעה בקופה הכוללת גם השקעה במניות צפויה להניב חסכון כספי גדול יותר בסוף תקופת החסכון.

קופת גמל

כספי החסכון בקופת גמל להשקעה נרשמים על שם הילד ונחסכים במסלול השקעה לפי בחירת ההורים, כאשר הכספים מושקעים בשוק ההון בהתאם למדיניות ההשקעות של הקופה במסלול. לחיסכון שמופקד בקופת הגמל תתווסף התשואה שתושג במסלול ההשקעה בו בחר ההורה.

החיסכון בקופת הגמל מורכב ממספר פרמטרים:

  • מספר השנים בהן החוסך הפקיד כסף בקופת הגמל.
  • התמדה בהפקדות חודשיות לקופת הגמל.
  • תשואת רווח שהכסף צבר בתקופת החיסכון בקופה.
  • גובה דמי הניהול.

למידע נוסף על קופות גמל להשקעה לילדים

לחץ כאן  

מסלולי השקעה

קופת גמל מאפשרת מספר מסלולי השקעה לבחירה, החל ממסלול לחוסכים המעדיפים סיכון מועט ועד למסלול עבור חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר. ניתן אף לשלב בין מספר מסלולים, מה שעשוי להניב תשואה גבוהה לאורך הזמן או להעביר את כספי החסכון בין מסלולי השקעה שונים.

הידעת? בכל עת במהלך תקופת החיסכון תוכלו לשנות את מסלול ההשקעה למסלול השקעה אחר, בהתאם למסלולי ההשקעה המוצעים ע”י קופת הגמל.

תשלום דמי ניהול

תשלום דמי ניהול עבור החיסכון בקופת הגמל לילדים מתבצע ע”י הביטוח הלאומי במידה ולילדים טרם מלאו 21 שנים. לאחר מכן דמי הניהול ייגבו מהכספים שצברתם בתכנית החיסכון. היתרון המרכזי בכך קשור בעובדה שדמי הניהול למעשה מהווים חלק מכספי החסכון שלכם – ככל שדמי הניהול נמוכים כך החיסכון גדל!

תכנית חסכון לילדים

הנתונים מראים כי שני שליש מההורים בישראל פתחו תכניות חסכון לילדים במסלול השקעה בקופת גמל, יחד עם זאת, הבחירה במסלול החסכון עבור הילדים קשורה בפרמטרים רבים ואינדיבידואלית לכל משפחה.

לכאן או לכאן, חשוב לדעת כי המסלול הנבחר הוא לא סוף פסוק לכל תקופת החיסכון ואפשר לעבור בין המסלולים השונים.

ניתן להתחיל בביצוע בדיקת מסלולי חסכון לילדים על ידי בחירת מספר ילדיך:

ילד אחד

2-3 ילדים

4-5 ילדים

6 ומעלה

 

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא חסכונות של כ-4.9 מיליארד ₪ בקופות הגמל לילדים!?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא חסכונות של כ-4.9 מיליארד ₪ בקופות הגמל לילדים!?

Skip to content