למעלה מ 50% מהמועסקים המבוגרים בישראל מודאגים מהמצב הכלכלי הצפוי להם לאחר פרישתם משוק העבודה.

דו”ח תעסוקה ופרישה שהוגש למשרד לשוויון חברתי ב2016 מצא כי יותר ממחצית העובדים המבוגרים חוששים מהצפוי להם לאחר שיגיעו לגיל הפרישה.

תעסוקה ופרישה בקרב אזרחים ותיקים בישראל

במציאות זו, כאשר שיעור לא מבוטל מקרב הגברים והנשים בשוק העבודה בישראל פורשים לפנסיה עוד בטרם הגיעו לגיל הפרישה, חשוב להיערך מראש ולהבטיח כי כאשר תגיעו לגיל הפרישה תזכו לקבל קצבה חודשית שתאפשר לכם לנוח מכל השנים בהן עבדתם, אך גם להנות מהשנים היפות שנשארו לכם.

ניתן להתחיל בביצוע תכנון פרישה באמצעות מומחה פנסיוני ע”י בחירת קבוצת הגיל שלך: 

20-45

45-65

65 ומעלה

 

פנסיה בישראל

קיימים מספר מקורות פיננסים לאחר גיל הפרישה בקרב מועסקים ללא הסדר פנסיה, ביניהם קיצבת ביטוח לאומי, הכנסה מעבודה, הכנסה של בן הזוג או חסכונות.

יחד עם זאת חשוב לדעת, כי החל משנת 2008 יש חובה חוקית במדינת ישראל לבטח כל עובד בביטוח פנסיוני המתבצע באמצעות הפרשות גם של העובד וגם של המעסיק, לביטוח הפנסיוני של העובד.

כאשר העובד מגיע לגיל פרישה, קרן הפנסיה תעניק לו פנסיה/קצבה חודשית אשר מחושבת לפי צבירה בחיסכון ובהתאם למסלול שבחר. הקצבה תשולם לחוסך במשך כל חייו והוא רשאי לקבלה החל מגיל 60, אך חשוב לזכור כי במידה והחוסך החליט לקבל קצבה מוקדם מן הצפוי ובגיל צעיר יחסית, קצבת הפנסיה החודשית תהיה נמוכה יותר.

הידעת? חוסך אשר הגיע לגיל פרישה יכול להבטיח תשלומי פנסיה אשר ישולמו ליורשיו החוקיים גם במקרה של מות.

תכנון פרישה

חשוב להיערך מראש ולהבטיח כי כאשר תגיעו לגיל פרישה תוכלו לקבל קצבה חודשית שתאפשר לכם להמשיך לחיות את חייכם באותם התנאים והרמה אליה התרגלתם לאורך השנים.

פנסיה סטנדרטית כוללת חיסכון המורכב ממספר פרמטרים:

  • מספר השנים בהן החוסך הפקיד כספים בקרן הפנסיה.
  • התמדה של החוסך בהפקדות חודשיות.
  • תשואת רווח שהכסף צבר בתקופת החיסכון בקרן.
  • דמי הניהול ששילם החוסך לחברה אשר מנהלת את קרן הפנסיה.

הידעת? בקרן פנסיה ישנו כיסוי לשלושה מצבים המתארים סיכוני ביטוח: ביטוח התארכות חיים, ביטוח נכות וביטוח מוטבים. ניהול קרן הפנסיה במצב של סיכון ביטוחי משפיע על גובה החיסכון של העמית.

יש לך שאלות? לשיחה עם יועץ פנסיוני

לחץ כאן

פרישה לפנסיה דורשת תכנון מוקדם, ויפה שעה אחת קודם. יחד עם זאת, ממצאי דו”ח תעסוקה ופרישה בישראל שהוגש ב2016 מצא כי מרבית המועסקים המבוגרים נוטים שלא להיוועץ עם גורמי מקצוע בבחירת הסדרי הפנסיה. עוד נמצא כי עובדים עצמאיים מבוגרים נמצאים בסיכון להעדר הסדר פנסיה וכי נשים עובדות מבוגרות נמצאות בסיכון רב יותר להיעדר הסדר פנסיה מאשר גברים עובדים מבוגרים. ממצאים אלה מדגישים את הצורך בהבטחה של ידע פיננסי הולם לצורך ניהול נכון של כספי הפרישה.

תכנון פרישה יאפשר לכם לישון בשקט ולהבטיח כי החסכון אותו צברתם במהלך השנים הותאם בדיוק לצרכיכם.

תכנון פרישה מקצועי יכלול התייחסות להיבטים רבים ומגוונים העשויים להשפיע על גובה הפנסיה שלכם, כגון: מועד הפרישה, פרישה מרצון או פנסיה מוקדמת, פדיון ימי מחלה, מיסוי כספי פיצויים, מענקי פרישה וכספי הפנסיה, תכנון כלכלי מותאם, שמירה על רציפות הכיסוי הביטוחי והזכויות הפנסיוניות ועוד.

מומלץ לפנות ליועץ מומחה בתחום הפנסיוני, איש מקצוע בעל ידע פיננסי הולם לצורך ניהול נכון של כספי הפרישה.

ניתן להתחיל בביצוע תכנון פרישה באמצעות מומחה פנסיוני ע”י בחירת קבוצת הגיל שלך: 

20-45

45-65

65 ומעלה

 

 

 

 

 

 

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא למעלה מ 50% מהמועסקים המבוגרים בישראל מודאגים מהמצב הכלכלי הצפוי להם לאחר פרישתם משוק העבודה.?

כתבות מומלצות

איתור קופות גמל

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו

איתור קופות גמל- דברים שחשוב שתדעו: אחרי שמשתחררים מהצבא ומתחילים לעבוד הרבה צעירים עוברים עבודות רבות עד שהם מוצאים מקום קבוע ובכל מקום עבוד מפרישים

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה: כל אחד ואחת מאיתנו צריכים קרן פנסיה. בין אם אנחנו עובדים שכירים שהעבודה שלנו מפקידה עבורנו כספים לקרן כזו או אחרת ובין

ליצור אתכם קשר בנושא למעלה מ 50% מהמועסקים המבוגרים בישראל מודאגים מהמצב הכלכלי הצפוי להם לאחר פרישתם משוק העבודה.?

Skip to content