מה זה ביטוח חיים? מה זה ביטוח ריסק? כל התשובות אחת ולתמיד

מה זה ביטוח חיים?

אנשים רבים נמנעים מלדבר על מוות, על אחת כמה וכמה להתכונן אליו או להתכונן לחיים בגיל השלישי. אך לאחר שהם מקימים משפחה או מחלימים ממחלה קשה, הם מבינים שצריך לדאוג לביטחון כלכלי עבור היום שאחרי ומוטב שישאירו לאחר לכתם סכום כסף שיעזור ליקיריהם לחיות ללא דאגות. 

הדרך הטובה ביותר לוודא את הביטחון הכללי של בני המשפחה ו/או היורשים (או בשמם המקצועי המוטבים) הוא באמצעות רכישת פוליסת ביטוח חיים. 

מהו ביטוח חיים? למי הוא נועד?

ביטוח חיים נועד לפצות את המבוטח ובני משפחתו (או כל מי שרשום בפוליסת הביטוח כמוטב) במידה ומתקיים אחד משלושת התנאים הבאים:

  • המבוטח הגיע לגיל פרישה 
  • המבוטח נפגע ואינו יכול לפרנס את משפחתו
  • המבוטח נפטר

סכום הפיצוי אותו יקבל המבוטח יהיה שקלול של גיל המבוטח, מצבו המשפחתי, מצבו הבריאותי וכמובן רמת ההכנסה שלו. 

תקופת אכשרה בעת רכישת ביטוח חיים 

תקופת אכשרה היא התקופה העוברת מיום רכישת פוליסת הביטוח ועד היום בו ניתן לממש אותה לראשונה ולקבל פיצוי כספי בגין פגיעה, פציעה או מוות. כל חברת ביטוח מגדירה את משך תקופת האכשרה בצורה שונה, יש כאלה שיסתפקו בכמה שבועות בעוד שאחרות ימשכו אותה אפילו שנה.

לפני רכישת ביטוח חיים מומלץ לערוך השוואה בין מספר חברות כדי לבדוק מהי תקופת האכשרה המתאימה לצרכים שלכם וכך לא תתנהלו ללא כיסוי ביטוח חיים במשך זמן רב. רק לאחר שהסתיימה תקופת האכשרה, תוכלו להגיש תביעה לחברת הביטוח.

ביטוח חיים – סוגי פוליסות 

קיימים סוגים שונים של ביטוחי חיים ולכן מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח על מנת שיתאים עבורכם את הפוליסה הטובה ביותר. ביטוחי חיים נחלקים לשלושה סוגים עיקריים: 

ביטוח חיים עם מרכיב חיסכון חודשי קבוע – בכל חודש המבוטח משלם דמי ביטוח (פרמיה) המיועד לחיסכון בלבד, ללא התייחסות לסיכוני מוות ונכות.

ביטוח חיים עם מרכיב ריסק – בכל חודש המבוטח משלם דמי ביטוח (פרמיה) ובמידה והוא נותר נכה או נפטר, כספי הפיצויים ישולמו למוטבים כסכום חד פעמי. לפוליסה זו יש תאריך תפוגה והוא יכול להיות שנה מסוימת או גיל המבוטח. לדוגמא, מבוטח שחתם כי פוליסת הריסק תפוג כשיהיה בן 85 או כשהשנה תהיה 2030. פוליסת ריסק אינה מהווה הכנסה נוספת לעת זקנה.  

ביטוח חיים מעורב – משלב את הפרמטרים החשובים בביטוח חיים והם הסיכון של מוות, נכות כללית וגיל פרישה. ביטוח חיים כזה בעצם מערב ומשלב את פוליסת החיסכון ואת פוליסת הריסק. 

סוכני הביטוח של חברת ניוקום ישמחו לענות על שאלות ולבנות עבורכם פוליסת ביטוח בהתאמה אישית 

מה זה ביטוח ריסק?

ביטוח ריסק הוא שם נפוץ לביטוח הנקרא ביטוח חיים למקרה מוות. לאחר שהמבוטח נפטר יקבלו בני משפחה או יורשיו פיצוי כספי וחד פעמי שיעזור להם להתנהל מבחינה כלכלית בעתיד. את הביטוח ניתן לרכוש החל מגיל 18, כאשר המבוטח בלבד יקבע למי יועברו כספי הביטוח לאחר מותו. 

כיצד נקבע סכום הפיצוי

חברת הביטוח ממליצות כי סכום הפיצוי בעת רכישת ביטוח ריסק יהיה שווה לערך ל-200 משכורות. אך זה אינו התנאי היחיד, אליו משוקללים גם גיל המבוטח, מצבו המשפחתי (כמה ילדים יש לו, בני כמה הם) וכמובן רמת ההכנסה שלו. 

קיימים שני עדכונים לפוליסת ביטוח ריסק: הראשון, התשלום החודשי לחברת הביטוח המתעדכן מדי שנה בהתאם לגילו של המבוטח והעדכון השני מתבצע בתנאי הפוליסה אחת לכמה שנים. 

3 סוגי ביטוח ריסק 

כאשר תחליטו לבטח את עצמכם בביטוח ריסק, תצטרכו לבצע השוואת ביטוח חיים ולבחור בין שלושה סוגי ביטוחים: 

ביטוח ריסק בביטוח חיים- ביטוח ריסק כזה עובר אל בני המשפחה או היורשים לאחר שהמבוטח הלך לעולמו. המוטבים הרשומים בפוליסת הביטוח יקבלו סכום כסף חד פעמי אשר נקבע בעת רכישת הביטוח. בעת רכישת הפוליסה נקבעים שני סעיפים המעידים על תפוגת הפוליסה: גיל המבוטח ותאריך תפוגה. למשל, מבוטח אשר רכש ביטוח ריסק בשנת 2020 והוא בן 40,  יחליט כי פוליסת הביטוח תפוג בשנת 2070 או כשיהיה בן 88. במידה שהמבוטח נפטר לאחר הגיל שנקבע בפוליסה או לאחר שתוקף הפוליסה פג, המוטבים לא יקבלו את הפיצוי הכספי שהובטח בפוליסה. 

ביטוח ריסק בביטוח לגילוי מחלות קשות- האמונה הרווחת היא שאם נאכל בריא ונתעמל, תהיה לנו נפש בריאה בגוף בריא. אבל יש מקרים בהם אנשים רוצים לבטח את עצמם מפני מחלות קשות על ידי קבלת פיצוי כספי חד פעמי במידה והמבוטח אובחן במחלה כזו או אחרת. לכל חברה ביטוח המציעה ביטוח ריסק למחלות יש רשימת מחלות אותה היא מבטחת, כך שמומלץ לבדוק מראש לפני שחותמים על המסמכים. במידה והמבוטח אובחן במחלה לאחר שפג תוקפה של פוליסת הביטוח, הוא לא יקבל פיצוי כספי. 

ביטוח ריסק בביטוח אובדן כושר עבודה – זהו ביטוח הריסק הנפוץ ביותר. מטרתו לתת פיצוי כספי למבוטח ו/או למוטבי הפוליסה במידה והמבוטח איבד את יכולתו לעבוד ולפרנס את משפחתו כמו בעבר.

אי תשלום של ביטוח ריסק

קיימים שלושה תנאים בהם חברת הביטוח תהיה פטורה מתשלום דמי ביטוח ריסק לבני משפחתו או ליורשיו של הנפטר:

  1. במידה והמבוטח נטל את חייו בשנת הביטוח הראשונה 
  2. במידה ואחד מבני המשפחה או אחד מהיורשים גרמו למותו של הנפטר
  3. מקרה המוות התרחש בתקופת האכשרה (בה הוא משלם על ביטוח ריסק אך לא יכול לממש אותו)


נציגי השירות שלנו ישמחו לתת לכם מידע נוסף על ביטוח ריסק בטלפון ויבצעו גם בדיקת כפל ביטוח!

 

 

 

ביטוח חיים

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח חיים? מה זה ביטוח ריסק? כל התשובות אחת ולתמיד?

כתבות מומלצות

טיפים חשובים בנושא פנסיה

נושא הפנסיה הוא מאוד חשוב לכל אחד. כל אדם חייב לחסוך לימים שבהם הוא כבר לא עובד ומשתכר למחייתו. הדבר קורה בגילאים מבוגרים. פנסיה נועדה

שלבים לרכישת ביטוח חיים

בחברה ובעולם בו אנו חיים כיום יש הרבה חוסר וודאות. הכלכלה איננה יציבה, שוק העבודה הפכפך ואנשים יכולים למצוא עצמם מובטלים בין רגע. חוסר יציבות

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח חיים? מה זה ביטוח ריסק? כל התשובות אחת ולתמיד?

Skip to content