למה לרכוש ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא בעצם חוזה לכל דבר ועניין הנערך בין חברת הביטוח לבין אותו אדם שרכש את הביטוח, אשר בשפה המקצועית נקרא המבוטח. אנשים רבים רוכשים ביטוח חיים בשל החשש הגדול שמא יום אחד משהו יקרה להם ולא יהיה מי שיפרנס אותם ו/או את משפחתם. ישנן מגוון אופציות לרכישת ביטוח החיים, החל מביטוח נגד תאונות אישיות, ביטוח אובדן כושר עבודה/ השתכרות וכלה בביטוח למקרה של מוות. המציאות היא כזו שמרבית האנשים רוכשים ביטוח חיים, חלקם עושים זאת כי הם מבינים את היתרונות הרבים שזה נותן ואת השקט הנפשי שמתלווה לכך וחלק מהאנשים עושים זאת כי לקיחת המשכנתא עבור דירתם מחייבת אותם לעשות כן. הבנקים השונים הנותנים לאנשים משכנתא עבור הנכס רוצים לוודא כי הכסף שהם נתנו כהלוואה אכן יחזור אליהם. לשם כך הם מחייבים את הלקוחות לבטח עצמם בביטוח חיים ובכך הם יודעים שגם במקרה של מוות אות תאונה של המבוטח הם את כספי הביטוח יקבלו ובכך יחזירו את החוב של המשכנתא. אז למה בכל זאת לעשות ביטוח ולהשקיע זמן בביצוע השוואת ביטוח חיים, גם אם אין לנו צורך בביטוח לשם משכנתא?

יתרון מספר 1- ביטחון כלכלי

אנשים שמתקשים מבחינה כלכלית מחזיקים במין תפיסה מוטעית שהיות ואין להם הרבה כסף בחסכונות והם מתקשים לגמור את החודש, אין שום סיבה שהם יוציאו עוד כסף על “מותרות” כמו ביטוח. אולם ההפך הוא הנכון. תפיסה זו היא מוטעית ביסודה ומיד אסביר מדוע. אדם שיש לו מיליונים של דולרים ששוכבים בבנק צריך פחות לדאוג ליום בו חס וחלילה תפקוד אותו תאונה או שהוא ימות. הוא יודע שיש לו מספיק כסף לכלכל את עצמו ואת משפחתו. חשוב לציין כי גם אנשים עמידים ועשירים רוכשים ביטוח, אולם אצלם צורך זה פחות אקוטי. דווקא לאותם אנשים המתקשים ואין להם הרבה חסכונות הביטוח הוא הכרחי. אם חס וחלילה יקרה לכם, המפרנסים העיקריים בבית, משהו לא יהיה מי שיפרנס את המשפחה והמצב הכלכלי ורמת החיים יכולה להיפגע בצורה משמעותית. אם אתם רוצים להבטיח את המצב הכלכלי של משפחתכם, אל תיקחו סיכון. אל תגידו לי זה לא יקרה. בצעו השוואת ביטוחי חיים, רכשו ביטוח והשקיטו את נפשכם.

יתרון מספר 2- שקט נפשי

הידיעה שאם משהו יקרה לכם, אין שום דרך למשפחה לפרנס ולכלכל את עצמה בכבוד, יכולה להיות עול קשה מאוד לנשוא. אם אתם רוצים לחיות את חייכם עם שקט נפשי ומתוך ידיעה שהמשפחה שלכם מסודרת גם במקרה של תאונה או מוות שלכם, רכשו עוד היום ביטוח והשקיטו את נפשכם. גם עבור בני המשפחה זה מרגיע לדעת כי הם יוכלו להסתדר ולקבל קצבה חודשית שתבטיח להם רמת חיים נאותה. שקט נפשי הוא דבר חשוב מאוד, ביטחון כלכלי וידיעה כי המשפחה מסודרת הוא דבר חשוב מאוד. כמובן שאף אחד לא מתכנן שמשהו רע ומפתיע יקרה לו, אולם עצם הידיעה שגם במקרה שכזה המשפחה מסודרת, היא מרגיעה ומשקיטה את המצפון.

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא למה לרכוש ביטוח חיים?

כתבות מומלצות

טיפים חשובים בנושא פנסיה

נושא הפנסיה הוא מאוד חשוב לכל אחד. כל אדם חייב לחסוך לימים שבהם הוא כבר לא עובד ומשתכר למחייתו. הדבר קורה בגילאים מבוגרים. פנסיה נועדה

שלבים לרכישת ביטוח חיים

בחברה ובעולם בו אנו חיים כיום יש הרבה חוסר וודאות. הכלכלה איננה יציבה, שוק העבודה הפכפך ואנשים יכולים למצוא עצמם מובטלים בין רגע. חוסר יציבות

ליצור אתכם קשר בנושא למה לרכוש ביטוח חיים?

Skip to content