כפל ביטוח חיים

מה זה ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא חוזה בין אדם פרטי לחברת ביטוח. החברה מסכימה לשלם סכום כסף מסוים למוטבים או לעיזבונו של האדם אם האדם נפטר בזמן שהם עדיין מבוטחים בפוליסה.

ניתן לרכוש ביטוח חיים בצורות שונות, כולל חיים שלמים, חיים אוניברסליים, חיים משתנים ואורך חיים.

ביטוח חיים מספק הגנה כלכלית לאנשים התלויים בך.

מי שקונה את הפוליסה נקרא בעל הפוליסה. מי שנהנה מגמלת המוות נקרא המוטב. המבטח מסכים לשלם סכום כסף למוטב אם המבוטח נפטר במהלך תקופת החוזה.

המטרה העיקרית של ביטוח חיים היא לספק הגנה כלכלית ליחידים ויקיריהם במקרה של מוות. זה עשוי לשמש גם כמכשיר לחיסכון מס, כמו גם למטרות תכנון עיזבון.

בן הזוג שנותר בחיים או תלויים אחרים יקבלו את דמי הפטירה במקרה ששני בני הזוג נפטרו במקביל או אם אחד מבני הזוג נפטר תחילה ולאחר מכן נפטר לאחר מכן מסיבה הקשורה לאירוע המקורי.

פוליסת ביטוח חיים תשלם למוטב סכום חד פעמי אם בעל הפוליסה נפטר. גובה התשלום נקבע לרוב לפי גילו ובריאותו של האדם בעת כריתת הפוליסה, וכמה הוא משלם עבורה.

על מנת להגן על משפחתך מקשיים כלכליים אם תמות, כדאי לשקול לעשות ביטוח חיים ולא להסתמך על החזרי כספים מהמדינה. 

כפל ביטוח חיים הוא מצב בו אדם משלם על ביטוח חיים פעמיים. זה יכול להיות דרך שתי פוליסות בשתי חברות שונות או אפילו מצב בו הוא עובד בעבודה שמשלמת עבורו על ביטוח חיים ובנוסף לכך הוא משלם על הפוליסה הזו באופן פרטי.

היום לא מעט אנשים משלמים על כפל ביטוחים, ולכן למעשה יצר משרד האוצר מערכת כפל ביטוחים משרד האוצר אשר מרכזת את כל הביטוחים של האדם במקום אחד כך שניתן לראות בקלות אילו פוליסות יש לכם, באילו חברות ומה כל פוליסה מכסה.

בצורה הזו אתם יכולים למנוע מצב של כפל ביטוחים ומצב בו אתם למעשה משלמים מידי חודש על ביטוח אשר בעת הצורך כלל לא תוכלו לממש אותו, לא חבל על ההוצאה הזו?

איך אפשר לאתר כפל ביטוחים?

אם אתם רוצים לדעת האם יש לכם כפל ביטוח חיים ואתם רוצים לעשות סדר בתכניות ביטוח החיים שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו. הניסיון הרב שלנו בתחום מאפשר לנו למצוא עבורכם את כל המידע בתוך זמן קצר ולבנות עבורכם את תכנית הביטוחים הנכונה והמתאימה ביותר בשבילכם.

בשיחת טלפון אחת בה נקבל מכם את הפרטים שלכם נוכל לבצע בדיקה מקיפה, לתת לכם תמונת מצב מלאה ולהמליץ לכם על השינויים וההתאמות שכדאי לכם לבצע במידה ואכן נזהה כי קיים כפל ביטוח חיים או כל כפל ביטוח אחר.

מתי כדאי לבצע את הבדיקה?

קודם כל, הזמן הנכון הוא עכשיו. ברגע שנחשפתם אל המושג הזה כפל ביטוחים ואתם מבינים כי ייתכן ואתם מוציאים לא מעט כסף בחודש ללא כל צורך בכך, פנו אלינו לבצע את הבדיקה. לאחר מכן, לאחר שכל הביטוחים שלכם מסודרים, אם אתם עוברים לעבודה חדשה או שמקום העבודה שלכם משדרג את תכניות הביטוח לעובדים שלו, אם אתם מקבלים הצעות לפוליסות ביטוח חדשות או כל דבר דומה, כדאי לבצע שוב בדיקת כפל ביטוח בכדי לוודא שאין לכם מצב נוסף של כפל ביטוחים מיותר.

בנושאים נוספים כגון חיפוש בהר הכסף של משרד האוצר או איתור קרנות פנסיה וקופות גמל לחץ כאן.

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא כפל ביטוח חיים?

כתבות מומלצות

כספי פנסיה אבודים

למה משמשים כספי פנסיה? כספי פנסיה הם סוג של חשבון חיסכון . זה משמש בדרך כלל כאשר אדם עובד עבור אותה חברה במשך שנים רבות

דמי ניהול קרן השתלמות השוואה

לבצע עבור דמי ניהול קרן השתלמות השוואה זהו דבר חשוב מאוד, ולכל אדם כדאי לבצע זאת לפחות פעם בשנה. לא מעט אנשים מפקידים כספים אל

הר הכסף איתור כספים

מערכת הר הכסף איתור כספים הינה מערכת פיננסית שנוצרה על ידי משרד האוצר על מנת לאפשר לכל אדם לאתר את הכספים שלו. בעצם מדובר במנוע

ליצור אתכם קשר בנושא כפל ביטוח חיים?

Skip to content