מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו?

ביטוח בריאות הוא סוג של ביטוח שמשלם את עלות השירותים הרפואיים. זה יכול להיקרא גם ביטוח רפואי, רפואי מרכזי או שירותי בריאות מרכזיים.

תכנית בריאות יכולה להיות תכנית אישית או קבוצתית. סוגים מסוימים של קופות חולים הם: קופת חולים (ארגון לתחזוקת בריאות), PPO (ארגון ספק מועדף), קופה (נקודת שירות) ותוכניות שיפוי.

ביטוח בריאות הוא סוג של ביטוח המעניק הגנה מפני הסיכונים הפיננסיים של הוצאות רפואיות. זה יכול להינתן דרך מעסיק, או לרכוש על ידי אדם פרטי והוא ישולם מכיסו ולא באמצעות החזר כספים מהמדינה.

ביטוח בריאות משלים הוא סוג של ביטוח בריאות המעניק הגנה מפני הסיכונים הכספיים של הוצאות רפואיות. זה יכול להירכש על ידי אדם פרטי ואינו מסופק דרך המעסיק שלו.

ביטוח בריאות משלים הוא פוליסת ביטוח המעניקה כיסוי נוסף לשירותים שאינם מכוסים בביטוח הראשוני.

המטרה העיקרית של ביטוח בריאות משלים היא לספק כיסוי לשירותים שאינם מכוסים על ידי המבטח הראשי.

כמה דוגמאות לביטוח בריאות משלים הן: טיפול שיניים, ראייה, כירופרקטיקה ועיסוי.

במאמר הנ”ל נרחיב במקצת על נושא ביטוח משלים ולמה הוא חשוב.

ביטוח משלים

כל אזרח במדינה מבוטח דרך חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כמעט כל אזרח במדינה שייך לקופת חולים כלשהי ומבוטח דרכה וליותר ממחצית מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות פרטי. חלק מהמבוטחים בקופות החולים לא מסתפקים בביטוח הבריאות הרגיל והבסיסי שקופת החולים מאפשרת להם ומוסיפים על ביטוח זה ביטוח משלים.

מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מחייב שכל אזרח במדינה יהי מבוטח מבחינה בריאותית באופן בסיסי. בנוסף, החוק מאפשר שב”ן- ראשי תיבות לשירותי בריאותם נוספים. כלומר, ניתן לקופות החולים השונות להציע לחברים בהן שירותי בריאות נוספים שאינם קבועים בחוק בריאות ממלכתי ולגבות עבורם דמי חבר או תוספת תשלום רבעונית. לתוספות אלה אשר מגיעות לאותם חברים בקופה ומשולמות ישירות על ידיהם לקופה קוראים ביטוח משלים.

קופות החולים מציעות ביטוח משלים:

ביטוח בריאות ממלכתי כללי לא מכסה מספיק על פי חוק ולכן קופות החולים משמשות בסוג של סניף של משרד הבריאות רק שהן יכולות להציע למצטרפים אליהן או לחברים בהן תוספת תשלום עבר ביטוח משלים- טיפולים משלימים לטיפולים הכלליים שהם מקבלים דרך ביטוח הבריאות הממלכתי.

עד לפני כמה שנים קופת החולים ‘כללית’ היתה קופת החולים הגדולה ביותר והיא זו שקבעה את סל השירותים של הביטוח המשלים ולפיה יישרו קו שאר קופות החולים. אותו סל השירותים הוא מה שאנחנו מכירים כ’סל הבריאות’ אשר ישנה ועדה מיוחדת של המדינה שמעדכנת אותו בכל כמה זמן- אילו תרופות תהיינה מסובסדות, אילו טיפולים ניתוחים וכדומה. סל הבריאות אינו כולל ביטוח סיעודי והשירותים הפסיכיאטריים נשארו תחת טיפולה הישיר של משרד הבריאות ולא תחת  ניהולן של קופות החולים. את התשלומים הקבועים על פי חוק משלמים אזרחי המדינה למוסד הביטוח הלאומי, כאשר את החברות בקופת החולים ואת התשלום עבור הביטוח המשלים מבצעים ישירות לקופת החולים, ואם אתם בוחרים לבטח את עצמכם בביטוח פרטי אותו תשלום מבוצע ישירות לחברת הביטוח או לסוכן הביטוח.

ביטוח משלים של קופות החולים מספק שירותים אשר אינם מסופקים דרך מערכת הבריאות הציבורית ומותנים בגיל המטופל ובמצבו הבריאותי. הם מקלים על המבוטח מבחינת המתנה לטיפולים, סבסוד טיפולים והחזרים של אבחונים וטיפולים אצל רופאים פרטיים. רבים מחברי קופות החולים השונות מבטחים את עצמם בביטוח משלים דרך קופת החולים ונהנים מטיפול שיניים ואורתודנטיה מוזלים, טיפולים אלטרנטיביים ברפואה משלימה ועוד.

לביטוח הפרטי לעיתים קוראים ביטוח משלים- שכן מי שבוחר לבטח את עצמו באופן פרטי עושה זאת בכדי להשלים את כל הטיפולים שאינו מקבל דרך הביטוח הכללי הציבורי והביטוח של קופת החולים ובכד לייצר לעצמו מעטפת בריאותית שלמה ומגנה.

מתעניין גם במאמרים בנושא הר הכסף של משרד האוצר, השוואת קופות פנסיה ועוד?

 

ביטוח משלים

תוכן עניינים

כדאי לקרוא גם

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו??

כתבות מומלצות

כספי פנסיה אבודים

למה משמשים כספי פנסיה? כספי פנסיה הם סוג של חשבון חיסכון . זה משמש בדרך כלל כאשר אדם עובד עבור אותה חברה במשך שנים רבות

דמי ניהול קרן השתלמות השוואה

לבצע עבור דמי ניהול קרן השתלמות השוואה זהו דבר חשוב מאוד, ולכל אדם כדאי לבצע זאת לפחות פעם בשנה. לא מעט אנשים מפקידים כספים אל

הר הכסף איתור כספים

מה זה הר הכסף של משרד האוצר? הר הכסף הוא השם שניתן להר הכסף של משרד האוצר. זהו כינוי לכמות הכסף הגדולה שצברה סין במהלך

ליצור אתכם קשר בנושא מה זה ביטוח משלים ולמה צריך אותו??

Skip to content